VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ

VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ

Obálka: M. Bula, K. Haidingerová

Editor: H. Vojtíšek, K. Haidingerová

Formát: paperback

Počet stran: 269

Rok vydání: 2017

Vydalo: Nakladatelství Netopejr

ANOTACE:

Ve špatný čas na špatném místě“ aneb výbor toho nejlepšího, co vás může potkat v hororu! Autoři extrémní literatury z Čech a Slovenska spojili své síly a poslali své hrdiny a hrdinky do nerovného boje s nešťastnými náhodami. Co pěkného se na ně a na vás chystá? Temnota, hrůza, napětí, erotika i záhrobní humor. Třináct autorů, třináct ilustrací, třináct příběhů, které by se nestaly, kdyby některý z nešťastníků nebyl tam, kde neměl zrovna ve chvíli, kdy se to hodilo nejméně.

Součástí sbírky je i můj „gotický horor“ Oběšencův vršek vyprávějící příběh skupinky dezertérů, kteří hledají útočiště na strašidelném hradě.

Zajímavost: Začátek povídky je starý skoro deset let a psaní bylo stopnuto z důvodu, že něco takového nemůže nikdo vydat.  Posuďte sami:

„Ti muži nenašlapovali jemně, jako vy, madam Constanze. Ti muži dupali tak, že mě vzbudili. Shodil jsem ze sebe deku a po pár prknech, jimiž jsem nezatopil v krbu, přeskákal ke dveřím. Uvítala mě chodba, temná a prázdná jako svědomí hrdlořeza. Došel jsem na její konec. Překročil jsem několik děr v podlaze a jen v podvlíkačkách pohlédl z kamenného schodiště dolů. Na posledním schodu kvičel můj budoucí oběd, selátko Bětka. Nezdravá zvědavost ho dohnala až ke mně. Vykopl jsem je ze své šerosvitné říše a sledoval, jak se jeho růžové tělíčko kutálí po tvrdých stupíncích. Dolů, dolů, dolů. Až do pekla. Tou dobou už má drahá Bětka nekvičela. Má drahá Bětka křičela. Dočista jako dítě. Umírající dítě, madam Constanze. Nezeptáte se, proč mluvím o Bětce jako o mé drahé? Nu dobrá, madam Constanze. Dělá se chladno… Tuto epizodu z mého života necháme na později.“

Tajemná „madam Constanze“ (z německého „kostnice“) je také hrdinkou mé další gotické povídky Ztuchlina, která vyšla u stejného nakladatele v roce 2018 v antologii Může se to stát i vám.

Chmurná dáma. Autorkou iustrace k Oběšencově vršku, která je součástí knihy, je Štěpánka Pavlíková.

 

 

 

 

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


3 + 8 =