Žena se lvem

 

ŽENA SE LVEM

Obálka: Jana Šouflová

Editor: Zuzana Hloušková, Františka Vrbenská

Formát: hardback

Počet stran: 362

Rok vydání: 2016

Vydalo: Nakladatelství Fortna

ANOTACE:

Antologie povídek českých a slovenských autorek fantastiky. Užijte si pestrou paletu všemožných fantastických žánrů! Těšte se na zajímavé hrdinky i hrdiny, kteří se vymykají známým klišé a bojují především svou vnitřní silou! Do prvního svazku přispěly: Vilma Kadlečková, Karolina Francová, Lenona Štiblaríková, Dagmar Pirochová, Václava Molcarová, Miroslava Dvořáková, Lucie Lukačovičová, Dana Beranová, Zuzana Stožická, Jana Maffet Šouflová, Julie Nováková, Zuzana Hloušková, Hanina Veselá. Předmluvu napsal Martin Šust, doslovem opatřila Františka Vrbenská. Antologii navíc doprovází sada originálních 13 výkladových karet, vytvořených podle jednotlivých povídek a podoby autorek.

K sbírce byly vydány tématické tarotové karty zobrazující autorky povídek. Na mě připadla Lest. Původně měly bý autorky i na lehce sebeironizující obálce, z toho ale nakonec sešlo. Přesto mi dáma s pohárkem a cigaretkou – na obálce vpravo – připadá povědomá.

Součástí sbírky je i můj „lovecraftovský horor“ Mizera z Mexika pojednávající o tom, kam až člověka mohou zavést jeho vlastní tužby.

Zajímavost: Námět povídky je starý jedenáct let a jeho první verze byla zaslána do soutěže O rukavici lorda Trollslayera a umístila se na dvacátém místě. Později byl text několikrát přepracován a starší verze vyšla pod názvem Mys zmaru v roce 2009 v anotologii Pěna dějin, jejíž jsem spolueditorkou. Nynější verzi pokládám za konečnou.

Rozhovor se mnou (nejen) o Ženě se lvem na Mfantasy

Recenze na knihu na Sardenu

Recenze na XB 1

Jak se Žena se lvem křtila

 

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


2 + 7 =