MÉ JMÉNO BUDE ZNÍT

 

books-mockup-07 

 

Hry s příběhem: Volání divočiny

Editor: Jan C. Galeta

Obálka: Houda Ouns Maaroufi

Formát: brož, 160×110 mm

Počet stran: 432

Rok vydání: 2016

Vydalo: Mytago

 

ANOTACE:

Je mnohotvárná. Obklopuje nás v podobě stále zeleného neprostupného hvozdu. Jejím jazykem promlouvá dryáda, temný druid i elfí lučištnice. V šedi velkoměsta se rozpíná v podobě zvolna se rozpadajících ruin starého lunaparku a její úponky můžeme nosit sami v sobě. Co se stane s drakem, který zešílel? Chtěli byste žít v době, kdy legendy a mýty jsou pravdivé a dávná monstra skutečná? Nebo poznat poslední věčné, původní bohy, kteří se skrývají v zapomenuté pevnosti pod horou, i jejich hladovějící poddané – tu trochu lesku, za níž je bída, strach a zoufalství? Tajemné síly přírody, nástrahy divočiny a jejích divokých nespoutaných obyvatel ožívají v našich příbězích, které inspiraci čerpají z originálních, převážně českých, herních světů.

 „Na dlouhém rozpadajícím se plotě se stále ještě vyjímal obraz africké savany. Stádo pádících zeber – změť pruhů, z níž přecházely oči. Nad nimi dlouhé štíhlé krky žiraf pod rozpáleným sluncem. Na obzoru tmavé siluety baobabů. Malba se loupala; v místech, kde oprýskala barva, to vypadalo, jako by se na tělech zvířat objevovaly smrtelné rány.“

Sbírka obsahuje 11 povídek českých autorů a je bránou do sedmi propracovaných světů plných fantazie, kdy každý z nich je představen krátkým úvodem. Najdete tu špinavou vesnickou fantasy, steampunkové 19. století s jeho líbivými kulisami i tmářstvím, oblíbenou telepatku Magnólii (povídka Mé jméno bude znít), která tentokrát čelí rozmarům šíleného draka, mstivé dryády, antické bohy, léta nepoužívaný lunapark, či netradičně pojaté pohádkové bytosti.

imgp5696

 MÉDIA:

Blogerská recenze na KURWACZYTAJ

Recenze na F/SF webu Sarden

Ukázka z knihy

Objednat knihu (Fantasy Obchod)

Objednat e-knihu (Fantasy Obchod)

 

FOTOGALERIE ZE KŘTU:

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 + 3 =